LİSEMİZİ ARAYIN NEREDEYİZ?
0236 239 48 30

Eğitim Anlayışımız

EĞİTİM ANLAYIŞIMIZ
·         Çağdaş, laik, bilimsel ve demokratik bir eğitim ortamı.
·         Hedef Eğitim Kurumları olarak temel eğitim anlayışımız her öğrenciye eşit ilgi ve saygıdır. “Eğitim öğrencinin kişiliğine saygı duymakla başlar” anlayışı temel felsefemizdir.
·         Yönetim kadromuz, rehberlik servisimiz, öğretmen arkadaşlarımız hiçbir fark gözetmeden öğrencilerimizle tek tek ilgilenir. Rehberlik servisimiz öğrencilerimizin planlı, programlı, disiplinli, sürekli ve düzenli çalışması için program çalışmaları yapar ve denetler.
·         Okulumuzdaki ders saat sayısı devlet okullarından ve diğer özel okullardan fazladır.
·         Öğrencilerimizin bir bölümünde alt yapı eksik oldu için eğitim öğretim çalışmalarımız alt yapı eksiği olan öğrencilerle öncelikle o alt yapıyı yeniden inşa etmeye ve onları birikimli hale getirmeye yöneliktir. Birikimli öğrencilerimizin de birikimlerini hiç hız kesmeden daha ileriye götürmeye yönelik eğitim anlayışımız mevcuttur.
·         Okulumuzda tam gün eğitim vardır.
·         Öğrencilerimizin mutluluğu bizim için esastır. Öğrencilerimiz Hedef Eğitim Kurumlarında sevgi, saygı ve değer görerek mutlu olurlar. Mutlu bir öğrenci daha kolay öğrenir ve daha başarılı olur.
·         Hedef Eğitim Kurumlarında bütün dersler dolu dolu işlenir. Okulun kapanmasından bir hafta öncesine kadar tüm sınıflarda en ciddi şekilde dersler işlenir ve öğrenci derslerden birikim elde ettiği için derslere devam eder. Devamsızlık sorunu kendiliğinden çözülür.
·         Haziran ayında 12. Ve 11. Sınıf öğrencilerine deneme sınavları 9. Ve 10.sınıf öğrencilerine ise tarama testleri uygulanarak öğrencilerimizin daha çok sınav deneyimleri kazanmaları sağlanır.
·         Hiçbir sınıfımızda otorite ve disiplin sorunu yoktur. Hedef Eğitim Kurumları bu konuda hiçbir şekilde taviz vermez.
·         Derse geç kalan öğrenci derse alınmakta; ama geç kaldığı ailesine bildirilir. Okula gelmeyen öğrencinin velisi telefonla aranır, bilgi verilir aile ile işbirliği yapılır. Günün hangi dersinde olursa olsun izin almak isteyen öğrencinin ailesi ile görüşülmeden izin verilmez.
·         Hedef Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimize tüm gücümüz, içtenliğimiz ve birikimimizle düzenli ders çalışma davranışı ve okuma alışkanlığı kazandırmaya çalışırız. Doğal olarak bu bir süreç işidir ve zaman almaktadır. Bu konuda kararlı ve ısrarcıyız çünkü bu iki temel davranışı kazanan bir öğrencinin başarılı olmaması mümkün değildir.
·         Öğrencilerimize saygı kuralları çerçevesinde özgürce kendilerini ifade etmelerine olanak sağlanır her türlü demokratik ortam yaratılır. Öğrencilerimiz sadece derslerle akademik alanda değil, yaşamın her alanında öğretmen ve yönetici arkadaşlarımıza soru yöneltebilir ve düşüncesini açıklar bu da öğrencilerimizin öz güvenini geliştirir, yaşam başarısı için önemli bir alt yapı hazırlar.
·         Öğrencilerimize her zaman saygılı bireyler olmalarını, önce kendilerine sonra arkadaşlarına ve diğer insanlara saygı göstermelerini altını çizerek anlatılır. Bu da öğrencilerimizin davranışlarına olumlu bir etki sağlar.
·         Öğrencilerimiz okula cep telefonu ile gelirler fakat derste telefonlar sınıflardaki telefon kutularına konularak ders işleyişinde hiçbir sorun çıkmaz.
·         Öğrencilerimiz okula okul formasıyla gelirler Çarşamba günleri serbest kıyafet uygulaması nedeniyle kendilerine yakışan şekilde serbest kıyafetle okula gelirler.
·         Öğrencilerimiz Beden eğitimi derslerini okulumuzun spor salonunda ve İl Gençlik Spor Müdürlüğünün, Spor Akademisinin spor salonlarında yaparlar.
·         Öğrencilerimizle sosyal, kültürel ve akademik etkinlikler yapılır. Ünlü yazarlar ve sanatçılar Zeki BÜYÜKTANIR, Bilsen BAŞARAN, Afşar TİMUÇİN, Aydoğan YAVAŞLI, Tarık Dursun K, Ataol BEHRAMOĞLU, Haluk ÇETİN, Sadık GÜRBÜZ, Hidayet KARAKUŞ, Muzaffer İZGÜ Hedef Eğitim Kurumlarında öğrencilerle buluşarak birikimlerini paylaşmışladır.
·         Öğrencilerimizle Sosyal ve Kültürel amaçlı gezilerde yapılır. İstanbul, Ankara, Çanakkale, Antalya, İzmir gibi merkezlere hem üniversiteleri tanımak hem de tarihi amaçlı gezi etkinlikleri gerçekleştirilir.
·         Okulumuzda 12.sınıflarda sınav yılı olması nedeniyle tüm akademik derslerde öğrencilerimize sınavda sorumlu oldukları 9. 10. Ve 11. Sınıf konuları baştan sona en iyi şekilde anlatılarak tüm ayrıntılarıyla işlenir. Aynı zamanda 12.sınıf konuları da müfredat gereği en iyi biçimde işlenir. Konu anlatılmadan ve konu kavratılmadan test çözülmez. Konu anlatımlarının sonunda tarama testleri ve uygulama testleri hem okulda uygulanarak hem de ev ödevi verilerek öğrenciye test çözme pratiği kazandırılır. Verilen ev ödevleri öğretmenlerimiz tarafından düzenli kontrol edilir bu kontroller öğrencilerin ödev yapma alışkanlığı kazanmasına ve sorumluluk bilincinin gelişmesine neden olur.
·         Okulumuzda 12.sınıf öğrencileri 20 YGS, 20 LYS sınavı uygulanır. Tüm öğrencilerimiz deneme sınavlarına girmek zorundadırlar.
·         9. 10. Ve 11. Sınıf öğrencilerimize yılda 10 deneme sınavı uygulanır. Tüm öğrencilerimiz deneme sınavlarına girmek zorundadırlar.
·         Deneme sınavlarından sonra öğrencilerimizin hangi konularda eksikleri varsa o eksikler rehber öğretmenler ve danışman öğretmenler tarafından saptanarak haftada 1 saat temel derslerden saptanan eksik konularla ilgili tekrar dersleri yapılır. Tüm akademik derslerde ders saati sayımız tüm okullardaki ders saati sayısının ve normal müfredatın üzerindedir.  Tüm akademik derslerin 1 saati genel tekrara ayrılır. Öğrencilerimiz eksikleri tamamlanmış bir şekilde yollarına devam ederler.
·         9. 10. Ve 11. Sınıflarda yabancı dil (İngilizce) programı yoğun olarak uygulanır. İngilizce dersleri dil laboratuvarında yapılır.
·         Tüm öğrencilerimize bire bir rehberlik ve danışman öğretmenlik hizmeti verilir.
·         Tüm öğrencilerimiz “emek en yüce değerdir” felsefesiyle yetiştirilir.
“Hedef Başarmaktır”

K.E.P. AKADEMİ'DE ÖĞRENCİLERİMİZ ÇOK MUTLU

SİZLER İÇİN ÇALIŞIYORUZ, İŞTE KURUMUMUZDA VERİLEN HİZMETLERİMİZ;